Budowa chłodni wentylatorowych

Jednym z najbardziej rozpowszechnionych w przemyśle obiektów służącym do chłodzenia wody w procesie technologicznym są chłodnie wentylatorowe. Występująca wewnątrz pomieszczenia temperatura -30 stopni oraz wysoka wilgotność na poziomie 85-95% pozwala na długotrwałe przechowywanie żywności bez strat na jej jakości.

Budowa mroźni obejmuje przeważnie jednokondygnacyjny budynek, umożliwiając tym samym instalację kompleksowej mechanizacji chłodni (wykorzystanie pojazdów z podnośnikami oraz wózków widłowych), co znacząco wpływa na obniżenie kosztów budowy oraz samem eksploatacji obiektu. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych pozwala na częściowe odzyskanie ciepła z instalacji chłodniczych.

Jak zbudować chłodnię

Jak wygląda budowa chłodni? Przede wszystkim należy mieć na uwadze fakt, iż utrzymanie niskiej temperatury i wysokiej wilgotności powietrza wymaga instalacji wysokiej jakości materiałów izolacyjnych z płyt warstwowych oraz zastosowania specjalnych agregatów oraz sprężarek powietrza. Jest to bardzo ważne, ponieważ nie można dopuścić do kondensacji pary wodnej na powietrzni chłodni oraz w jej wnętrzu.

Niestety, ponad 70% wszystkich chłodni w Polsce jest wysoce nieekonomiczna i przestarzała, nie spełniając wymogów jakościowych i generując wysokie koszty utrzymania. Budowę chłodni warto zlecić specjalistom z doświadczeniem: może ona obejmować zarówno poszczególne etapy (montaż i serwis instalacji chłodniczych), jak i kompleksową budowę "pod klucz". Infraco oferuje zarówno konstrukcję wielkopowierzchownych mroźni, jak budowę tych małych, na potrzeby restauracji, hoteli i supermarketów.

Dane kontaktowe

Siedziba

INFRACO sp. z o.o.
03-186 Warszawa
ul. Modlińska 129/U9
tel: 22 412 46 33
biuro@infraco.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek-czwartek: 8:00 - 16:30
Piątek: 8:00 - 14:00

Wypożyczalnia szalunków

05-092 Łomianki (Dziekanów Nowy)
ul. Kolejowa 394

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-czwartek: 8:00 - 16:30

Piątek: 8:00 - 14:00

Formularz kontaktowy

Wystąpił błąd aplikacji.
Wypełnij prawidłowo wszystkie pola.
Wiadomość została wysłana.
...

Lokalizacja

Dojazd od ulicy Obrazkowej (pkt A).

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się